Wymiana baterii w kluczyku

Wymiana baterii w pilocie lub kluczyku

Wymiana baterii w kluczykuNiedziałający pilot do bramy czy też kluczyk do samochodu może nam przysporzyć bardzo wielu nieprzyjemności. Zazwyczaj przychodzi nam z pomocą drugi, zapasowy kluczyk lub pilot, jednak najbezpieczniej i najrozsądniej zarazem jest dbać o to, aby w obydwu kompletach bateria była świeża, oryginalna i działająca. Jeżeli Twój kluczyk nie działa, brama się nie otwiera bądź też naładowanie baterii jest na tyle słabe, że trzeba podchodzi bardzo blisko do samochodu by go otworzyć – należy niezwłocznie wymienić baterię w urządzaniu.

Wymiana baterii w pilocie do samochoduDlaczego należy regularnie wymieniać baterię w pilotach i kluczykach?

Słaba bądź też całkiem wyładowana bateria w kluczyku lub pilocie do bramy może pod wpływem zużycia, wyładowania, działania czynników zewnętrznych – wylać się do wewnątrz kluczyka powodując nieodwracalne zmiany i zniszczenia w elektronice. Warto więc pamiętać, aby regularnie kontrolować stan baterii a w przypadku, kiedy pilot odmówi nam posłuszeństwa – jak najszybciej udać się do serwisu w celu wymiany baterii na oryginalną

Dlaczego powinniśmy stosować oryginalne baterie do pilotów i kluczyków?

Wymiana baterii pilot KrakówKluczyki do samochodu nie należą do produktów o które nadmiernie dbamy. Rzucamy nimi, narażamy na duże różnice temperatur, wkładamy do kieszeni, gdzie bezwiednie możńa przyciskać kilka przycisków na raz tworząc chwilowe zwarcia itp… DLatego tak ważne jest aby bateria w nich zamontowana była najlepszej jakości. Jak w każdej branży oraz jak z każdym towarem z jakością baterii jest tak samo. Jest bardzo wielu producentów, którzy produkują baterię o tych samych oznaczeniach i tych samych wymiarach. Warto jednak wiedzieć, że różnice w jakości produkowanych baterii są ogromne. Baterie tanie najczęściej wykonane są w najprostszej technologii i nie są zabezpieczone przed wylaniem się kwasu z baterii do wnętrza urządzenia. Skądś niska cena musi się wziąć.

Bateria w kluczykuDlatego naprawdę nie warto oszczędzać i szukać najtańszej baterii („przecież jest identyczna, tylko producent inny i płacę tylko za markę”) gdyż taka oszczędność prawie na pewno skończy się wymianą całej elektroniki – a to już takie tanie niestety nie będzie. Wymiana elektroniki w pilocie do bramy jest o wiele mniejszym problemem niż jej wymiana w kluczyku do samochodu, gdzie po wymianie trzeba kluczyk zakodować zgodnie z komputerem w samochodzie. Najczęściej takiej operacji może dokonać tylko i wyłącznie serwis, a więc dochodzi nam dodatkowy koszt kodowania i kalibracji kluczyka w serwisie. Ostatnim jak nie największym kosztem oszczędności to strata czasu na załatwianie tych wszystkich rzeczy – tak więc naprawdę warto zadbać o to, aby w naszych kluczykach i pilotach były zamontowane oryginalne i bezpieczne baterie.

Gdzie najszybciej wymienić baterię w kluczyku lub w pilocie do bramy?

Jako zakład zegarmistrzowski, poza serwisem zegarków zajmujemy się również następującymi usługami pokrewnymi:

  • Wymiana baterii w pilocie do bramy

  • Wymiana baterii w pilocie do samochodu

  • Wymiana baterii w kluczyku

Zajmujemy się wymianą baterii w kluczykach wszystkich marek. Posiadamy oryginalne baterie, specjalistyczne narzędzia oraz fachową wiedzę aby wszystkie nasze usługi zostały wykonane na najwyższym poziomie.

Ile kosztuje wymiana baterii w kluczyku?

Wszystko zależy od rodzaju baterii, sposobu jej montażu oraz czasu jaki trzeba poświęcić na jej wymianę. Ceny takie zaczynają się od 29zł.

Jak przebiega wymiana baterii w pilocie lub w kluczyku?

Cały proces wymiany składa się z kilku następujących po sobie prac.

  1. Otwarcie pilota przy użyciu specjalistycznych narzędzi
  2. Kontrola elektroniki i poprawności jej działania
  3. wymontowanie starej baterii
  4. wyczyszczenie styków oraz połączeń na płycie głównej
  5. montaż nowej, oryginalnej baterii zgodnej z zaleceniami producenta
  6. końcowa kontrola oraz zamknięcie pokrywy kluczyka/pilota

 

Zapraszamy do naszych punktów serwisowych w Krakowie:


odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, wymienimy każdą baterię w każdym kluczyku i każdym pilocie

ZEGARMISTRZ KRAKÓWul. Szewska 12

31-009 Kraków

tel: 507-197-793

ZEGARMISTRZ KRAKÓWul. Podgórska 34

31-536 Kraków

tel: 579-512-553